آسمان را در دستانت بگیر!

فناوری آسمان نمای تمام بومی با نرم افزار و سخت افزار ایرانی و پشتیبانی چند پروژکتور مناسب برای آسمان نماهای سایز متوسط و بزرگ.

با افزایش چشمگیر شهرنشینی و افزایش آلودگی نوری فضای شهرها و به این ترتیب با از دست رفتن آسمان پرستاره شب در مناطق شهری، نیاز به نمایش آسمان و زیبایی های آن برای مردم پیش از گذشته احساس می‌شود.  از طرف دیگر پیشرفت تکنولوژی سمعی و بصری در حوزه دیجیتال فرصت های سرمایه گذاری جدیدی برای نمایش شگفتی‌های جهان آفرینش پیش روی سازندگان آسمان نماهای مدرن قرارداده است.

در اصطلاح افلاک نما به محلی گفته می شود که در داخل آن آسمان و اجرام را به نمایش می گذارند. افلاک نماها سابقه ی بسیار طولانی دارند. از زمان های گذشته، انسان ها سعی داشتند که با تقلید از طبیعت، فضایی را مانند آسمان زیبای شب ایجاد کنند. هدف از ساخت چنین مکانی برای افراد مختلف متفاوت بود؛ به عنوان نمونه دانشمندان و منجمان از این بنا برای بررسی حرکت افلاک و پیش بینی وقایع آسمانی استفاده می‌کردند.

افلاک نماها امروزه شکل و کاربری کاملا متفاوتی را به خود گرفته اند؛ با افزایش چشمگیر شهر نشینی و افزایش آلودگی نوری فضای شهرها و به این ترتیب با از دست رفتن آسمان پرستاره شب در داخل آن‌ها، نیاز به نمایش آسمان و زیبایی‌های آن برای مردم شهرنشين پیش از گذشته احساس می‌شود. از طرف دیگر پیشرفت تکنولوژی سمعی و بصری در حوزه ی دیجیتال، فرصت‌های جدیدی را برای نمایش شگفتی‍های این جهان و آموزش و ارایه فرهنگ بومی برای طراحان و سازندگان افلاک نماهای مدرن به وجود آورده است.

آسمان نماها قطرها و انواع متفاوتی دارند. دو نوع مشهور آسمان نما "ثابت" و "قابل حمل" می باشند که هر دو نوع آن در مقیاس و متراژ های متفاوتی ساخته می شوند.

  • تصویر سازی 360 درجه با فناوری ایرانی

شاید تصویرسازی 360 درجه و پخش آن را بتوان جزو جذاب‌ترین، گسترده‌ترین و در عین حال پیشرفته‌ترین فناوری‌های در حال استفاده حوزه‌ی تصویر در دنیای امروز دانست. فناوری تصویرسازی کروی در افلاک نما ها جزو آن دسته از فناوری‌هایی می باشد که امروزه شرکت‌های محدودی در دنیا صاحب آن هستند و به همین علت قیمت بسیار بالایی دارد.

این فناوری سبب می شود تا آسمان نماهای سنتی مکانیکی به آسمان نماهای دیجیتالی تبدیل شده و ظرفیت پخش هر محتوایی را داشته باشند. این مهم بدان معنی است که کاربرد آسمان نما ها از «آسمان» فراتر رفته و به دنیاهای دیگری نظیر زیست شناسی و فیزیک و جغرافیا و ... رفته است.

اگرچه چند دهه از عمر این فناوری در دنیا می‌گذرد و در حال حاضر مهمترین کاربرد آن یعنی آسمان نما در سطح گسترده‌ای در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنها چند سالی است که موضوع احداث افلاک نما با پروژه افلاک نمای بزرگ خیام نیشابور در کشور ما مطرح گردیده است. با اینکه تا سال 1393 تمامی افلاک نماهای احداث شده در ایران توسط شرکت‌های خارجی یا نمایندگان فروش محصولات آن‌ها صورت گرفته است، اما بالاخره با تلاش مستمر متخصصین شرکت تعاونی دانش بنیان انگاره فیزیک توس در پاییز 1393، موفق به ارائه اولین فناوری ایرانی تصویرسازی کروی و افلاک نما شدیم. ما در تلاشیم تا بنا بر قابلیت‌ها و توانمندی شرکت، آسمان نماهایی مجهز به آخرین فناوری‌های روز را در سرتاسر ایران و منطقه عرضه نماییم.

امروز ما مفتخر هستیم که لذت تماشای تصاویر 360 درجه را با فناوری کاملا ایرانی «انگاریوم» برای شما فراهم می‌کنیم.