محصولات

شاید تصویرسازی 360 درجه و پخش آن را بتوان جزو جذاب‌ترین، گسترده‌ترین و در عین حال پیشرفته‌ترین فناوری‌های در حال استفاده حوزه‌ی تصویر در دنیای امروز دانست. فناوری تصویرسازی کروی در افلاک نما ها جزو آن دسته از فناوری‌هایی می باشد که امروزه شرکت‌های محدودی در دنیا صاحب آن هستند و به همین علت قیمت بسیار بالایی دارد.

این فناوری سبب می شود تا آسمان نماهای سنتی مکانیکی به آسمان نماهای دیجیتالی تبدیل شده و ظرفیت پخش هر محتوایی را داشته باشند. این مهم بدان معنی است که کاربرد آسمان نما ها از «آسمان» فراتر رفته و به دنیاهای دیگری نظیر زیست شناسی و فیزیک و جغرافیا و ... رفته است.

اگرچه چند دهه از عمر این فناوری در دنیا می‌گذرد و در حال حاضر مهمترین کاربرد آن یعنی آسمان نما در سطح گسترده‌ای در کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می‌گیرد، تنها چند سالی است که موضوع احداث افلاک نما با پروژه افلاک نمای بزرگ خیام نیشابور در کشور ما مطرح گردیده است. با اینکه تا سال 1393 تمامی افلاک نماهای احداث شده در ایران توسط شرکت‌های خارجی یا نمایندگان فروش محصولات آن‌ها صورت گرفته است، اما بالاخره با تلاش مستمر متخصصین شرکت تعاونی دانش بنیان انگاره فیزیک توس در پاییز 1393، موفق به ارائه اولین فناوری ایرانی تصویرسازی کروی و افلاک نما شدیم. ما در تلاشیم تا بنا بر قابلیت‌ها و توانمندی شرکت، آسمان نماهایی مجهز به آخرین فناوری‌های روز را در سرتاسر ایران و منطقه عرضه نماییم.

امروز ما مفتخر هستیم که لذت تماشای تصاویر 360 درجه را با فناوری کاملا ایرانی «انگاریوم» برای شما فراهم می‌کنیم.

 

 • خدمات انگاره عبارتند از:
  • طراحی و مشاوره کامل در خصوص احداث آسمان نما
  • طراحی و ارائه‌ی خدمات ساخت پرده کروی استاندارد (گنبد مخصوص آسمان نما)
  • ارائه رنگ های مربوط به سطوح نمایش
  • تولید محتوی 360 درجه
  • فیلمبرداری 360 درجه
  • تولید، ویرایش و بروزرسانی نرم افزارهای یکپارچه هدایت آسمان نما
  • مدیریت داده های سنگین تصویری
  • ساخت،نصب و تعمیر دستگاه های پخش در آسمان نماها
  • ارائه دهنده سامانه های پروجگشن های چندگانه (Multi Projection)
  • ارائه راهکارهای سیستم های پخش صدا ویژه سالن های آسمان نما
  • گارانتی و ارائه خدمات پس از فروش ویژه و منحصر به فرد در کشور
  • ارائه نرم‌افزار ویژه‌ی افلاک نما، شبیه ساز آسمان شب و کلیپ‌های علمی- آموزشی ویژه پخش در افلاک نما
  • ارائه آموزش‌های ویژه اپراتوری و تور گردانی در آسمان نما

 

 • پروژه های خاص انگاره
  • انگاریوم دانشگاه فردوسی مشهد

به قطر 11 متر و با بودجه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال پروژه‌ای بزرگ می‌باشد که برای اولین بار فناوری پخش در آسمان نماهای بزرگ در آن با فناوری کاملاً بومی اجرا می‌شود.

کلیه امور اجرایی و مدیریتی این پروژه به دست کادر فنی شرکت انگاره فیزیک اجرا شده است.

 سیستم: دو پروژکتوری دیجیتال

نوع پرده: تمام گنبد

ابعاد تصویر: 1920*1920 پیکسل

کنتراست تصویر: 1:600,000

قطر گنبد: 11 متر

ظرفیت: 70 تا 80 نفر

دارای موزه علم: بله

مساحت موزه: 230 متر مربع

 

 

  • ساخت و تجهیز آسمان نمای ابوریحان بیرونی

سیستم: تک پروژکتوری دیجیتال

نوع پرده: تمام گنبد

ابعاد تصویر: 1080*1080پیکسل

کنتراست تصویر: 1:10,000

قطر گنبد: 3.5

ظرفیت: 20

 

 

 

 • چرا انگاریوم بهترین انتخاب است؟
  • خدمات پس از فروش 5 ساله و گارانتی 24 ماهه می تواند عملکرد و استفاده شما از دستگاه را تضمین می نماید. شرکت انگاره فیزیک هیچ گاه مشتریان خود را تنها نمی گذارد.
  • شرکت به صورت منظم با مجموعه مشتریان انگاریوم در ارتباط می ماند و به صورت رایگان همگام با مسائل جدید اقدام به دادن مشاوره و پشتیبانی از محصول می نماید.
  • شرکت انگاره شرکتی ایرانی است که محصولات آسمان نما را به شکل بومی در داخل خود تولید می کند به همین دلیل متخصصین و تولیدکنندگان مربوطه همواره در کنار مشتری ایرانی هستند.
  • بخش تحقیق و توسعه شرکت انگاره با در اختیار داشتن 2 عضو هیأت علمی وزارت علوم و همچنین 8 عضو تحصیلات تکمیلی به صورت تمام وقت در حال توسعه و به روز رسانی فناوری های مورد استفاده می‌باشند. مشتریان شرکت می توانند با کمترین هزینه از نتایج این تحقیقات بهره مند شوند.
  • با توجه به ارتباطات ملی و بین المللی مجموعه و عضویت رسمی در جامعه بین المللی آسمان نما(IPS)، مشتری می تواند از طریق شرکت با جامعه آسمان نماهای ایران و جهان در ارتباط باشد و به عنوان عضوی از این جامعه بزرگ از این ارتباط در جهت بهبود برنامه های خود استفاده نماید.
  • انگاره فیزیک توس تا این لحظه تنها شرکت دانش بنیان در ایران است که به صورت تخصصی و جامع روی کلیه مسائل آسمان نما فعالیت می‌نماید.
  • شرکت منتخب به عنوان فناور برتر و تقدیر شده از سوی اداره تعاون، دانشگاه فردوسی مشهد، انجمن نجوم مشهد و شهرداری مشهد

مهندس قالیشویان یکی از مهندسین اجرایی محصولات شرکت انگاره فیزیک از مراحل پایانی ساخت ساعت آفتابی حلقوی به سفارش دبیرستان مصلی نژاد مشهد خبر داد. این ساعت آفتابی در روز اول تیر که مصادف با انقلاب تابستانه و جشنواره ساعت آفتابی خواهد بود قابل بهره برداری خواهد شد.

توالی فصل‌ها و تأثیر آن بر زندگی انسان‌ها از زمان‌های دور، دانش تقویم را به نیازی اصلی انسان در تمدن‌های بزرگ تبدیل کرد. موضوع اصلی تقویم سنجش و اندازه‌گیری زمان بود و در این میان دانستن مدت روز و داشتن زمان آن بسیار مهم می‌نمود. حضور خورشید در آسمان و تکرار روز و شب اندیشهٔ ساخت نخستین ابزار برای سنجش زمان را در انسان ایجاد کرد و به این ترتیب ساعت‌های آفتابی به عنوان اولین ساعت‌ها ساخته شد و با درک بهتر انسان از کارایی کرهٔ آسمانی پیشرفت بیشتری کرد.

نخستین ساعت‌های آفتابی که شاید حتی پیش از این اقوام نیز بوده‌است، تنها گذر خورشید را از نصف النهار ناظر را مشخص می‌کرد که همان ظهر شرعی است. سومری‌ها این ساعت را گسترش دادند و اولین نمونه ساعت‌های آفتابی عمودی را ساختند. در این ساعت‌ها که ساده‌ترین نوع ساعت‌های آفتابی است، یک شاخص عمودی سایه‌ای بر صفحه‌ای می‌اندازد که تقسیم‌بندی آن نشان‌گر ساعت‌های روز است. و انواع دیگر آن که بصورت عمودی ، افقی و مایل خواهند بود.

 

شرکت انگاره فیزیک توس با توجه به نیازسنجی های انجام شده اقدام به برگزاری اردوهای علمی- تفریحی- آموزشی در فضای انگاریوم دانشگاه فردوسی با هدف ترغیب و کشف استعداد کودکان و نوجوانان این مرزو بوم  نموده است و این روزها شاهد حضور چشمگیر دانش آموزان مدارس در مقاطع مختلف تحصیلی که به نوعی دانشمندان فردای جامعه هستند، می باشد.

افلاکنما یک سالن نمایش 360 درجه برای نمایش یک شبیه سازی واقعی از آسمان بالای سر ماست. گرچه که نام افلاکنما بیشتر نمایانگر مفاهیم نجومی و آسمانی است، اما در حقیقت یک سینمای خاص برای نمایش فیلم ها، انیمیشن ها و محتویات 360 درجه ای است که به جای نمایش در پرده ی تخت سینمایی، نیاز به نمایش در پرده های کروی دارند. این مفاهیم میتوانند شامل تجربه ی حضور در جنگل، سفر به اعماق یک سلول یا موجود زنده، تور مجازی فضا های تاریخی و ... باشند.

با حضور دکتر عبدالرضا باقری قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افلاک نمای دانشگاه فردوسی مشهد در روز چهارشنبه 17 مردادماه 1397 افتتاح شد.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در مراسم افتتاح این افلاک‌نما اظهار نمود: دانش‌آموختگان دانشگاه فردوسی مشهد به دنبال کاربردی نمودن علم و اشتغال هستند و افزود: رشته فیزیک یک‌رشته پایه و جذاب است که اجرای این افلاک‌نما نشان داد، این رشته می‌تواند یک‌رشته کاربردی و اشتغال‌زا باشد.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد اظهار نمود: با ساخت این افلاک‌نما به دست جوانان کشور ثابت شد می‌توان در داخل کشور از این تکنولوژی به‌صورت بومی استفاده کرد که ثابت کردند باوجود مشکلات فراوان می‌توان این ایده‌ها را عملی نمود.